Ломбард "Сакура"

Ломбарди: зло чи порятунок для українців?

Ломбарди: зло чи порятунок для українців?

Ломбарди: зло чи порятунок для українців?

 Під час карантину багато українців неодноразово піднімали питання – наскільки адекватними є обмежувальні заходи щодо роботи малого та середнього бізнесу? Чи варто було закривати більшість магазинів з продажу непродовольчих товарів, вішати замки на двері перукарень, салонів краси, майстерень, місць громадського харчування, обмежувати роботу ринків?

Це в повній мірі відноситься до питання про дозвіл роботи ломбардів в період карантину.

Неодноразово в соцмережах можна було бачити гнівні пости про те, що відкриті ломбарди це, нібито, чиясь спроба нажитися на українцях під час кризи, а їх роботу хтось «кришує».

Та чи так це насправді?

Якось так склалося, що в Україні сформувалося певне критичне ставлення до ломбардного бізнесу. Мовляв, ломбарди процвітають у країнах з низьким рівнем життя, де люди заради шматка хліба готові віднести до ломбарду останню сорочку, а власники ломбардів – це мало не породження пекла, які готові відібрати у звичайного громадянина все заради своєї власної вигоди.

Страшилки не заважають багатьом українцям роками успішно співпрацювати з ломбардами. А всі забобони щодо діяльності цих установ легко розвіюються фахівцями.

Так, за словами директора Всеукраїнської асоціації ломбардів Юлії Рожкової, у США на даний момент налічується близько 45 тисяч ломбардів, у Японії – в районі 5 тисяч. А в Україні всього лише 324 ломбарди.

Та навряд чи у когось повернеться язик назвати США і Японію відсталими державами.

Наведені цифри свідчать, що ломбарди завжди є затребуваними в країнах з високим рівнем розвитку економіки. Особливо в період певних соціальних і економічних потрясінь, які в цьому році були викликані пандемією коронавірусу.

«Ломбарди, як і аптеки, відносяться до об’єктів, так званої, критичної інфраструктури, а значить, і ті, і інші визнані соціально необхідними для громадян у важкий період. Така практика існує в усьому світі і вважається загальноприйнятою », – зазначає Юлія Рожкова.

У Кабміні спочатку проігнорували світову практику і з 17 березня діяльність ломбардів була тимчасово припинена.

Однак, вже 20 березня Нацбанк звернувся до Уряду з пропозицією відновити роботу ломбардів, і з 2 квітня всі ломбарди України відкрили свої двері.

«Люди можуть в будь-який час отримати живі гроші за золото, срібло або електроніку. У свою чергу, у ломбардів є застава, яка гарантує підтримку в разі неповернення грошей позичальником », – прокоментував рішення уряду експерт в сфері e-commerce Вадим Федорчук.

За його словами, в нинішній ситуації великі ломбарди, фактично, можуть взяти на себе кредитні функції банків.

Для звичайного громадянина, ломбард на даний момент – це найшвидший і безпечний спосіб отримати живі гроші.

Джерело boo.ua